Novinky
Chcete dostávať informácie o novinkách e-mailom?
Aktuality & udalosti
Aktuálne výzvy a perspektívy v mediácii. Mediácia v civilnom, obchodnom a trestnom práve
27. 02. 2014
Medzinárodná vedecká konferencia bude zameraná na aktuálne výzvy a perspektívy v mediácii. Mediácia v troch okruhoch: civilné, obchodné a trestné právo. Cieľom konferencie je prezentovanie aktuálnych vedeckých a odborných príspevkov v oblasti mediácie a diskusia o perspektívach v mediácii.

Diskusia s ombudsmankou na tému našich práv
12. 12. 2013
  • Kde sa končia naše práva a začínajú sa práva druhých?
  • Kto má právo určiť, čo je správne a ako máme žiť?
  • Prečo si tak veľmi nerozumieme a stále tvrdšie bojujeme?

Diskusia špičiek súdnictva a prokuratúry
25. 11. 2013
Na 29.11.2013 pripravilo Združenie za otvorenú justíciu uskutoční v Bratislave diskusiu „Odkiaľ kam slovenská a česká justícia?“. Hovoriť sa bude o úspechoch, zlyhaniach a problémoch fungovania súdov, prokuratúry a štátneho zastupiteľstva na Slovensku a v Čechách.

Všetky novinky

THEMIS Competition 2012

19. 12. 2011
V nadväznosti na doterajšie úspechy, Európska justičná vzdelávacia sieť (EJTN) vypísala 7. kolo súťaže THEMIS 2012. Súťaž je určená pre budúcich sudcov a prokurátorov a je navrhnutá tak, aby poskytla účastníkom nielen vstup do stimulačnej a konkurenčnej debaty s členmi justičných škôl ale aj stretnutie s inými účastníkmi vzdelávania z rôznych krajín a zoznámiť sa s rôznymi systémami v rámci vzdelávania. Viac informácií o tejto súťaži nájdete tu.